ייחודיות ביה"ס

 

הייחודיות של ביה"ס היא בראיית הצורך בשילוב אומנויות בכל תחומי הדעת וכן בשעות לימוד המיועדות לכך. אנו יוצאים מנקודת הנחה שלכל ילד וילד ייחודיות וכשרון משלו. כבי"ס אנו רואים לנכון לחשוף את הילדים בפני תחומים רבים ככל האפשר על מנת שכל ילד יחוש כי כשרונותיו באים לידי ביטוי.

לו אמא של פיקאסו הייתה אומרת לו להתרכז בפתרון משוואות מתמטיות ולהפסיק ליצור ולצייר- העולם כולו היה מפסיד יוצר. יתרה מכך, תלמדינו ישתלבו באוניברסיטאות לקראת שנת 2030. סביר להניח כי עד אז ימציאו מקצועות ותחומים שעדיין לא נוצרו. לפי תפסתנו החינוכית, אל לנו להסתפק בהקניית  ידע בלבד לתלמידנו משום שיתכן כי בעוד שנים- הידע של היום כבר לא יהיה רלוונטי או בר יישום. אבל העצמה אישית, פיתוח בטחון עצמי, חשיבה יצירתית, יכולת הבעה מופשטת, עבודה בצוות- כל אלו תחומים שבני האדם לנצח יזדקקו להם וישתמשו בהם בכל תחום בו יבחרו לעסוק בעתיד. תחומים אלו אנו מפתחים ע"י שילוב לימודי האומנויות בכל תחומי הדעת.

ילדי כיתות א'-ג' נחשפים לשעורי מוסיקה, אומנות פלסטית, מחול, בית מדרש שדה, ובובנאות-דוסו בכיתות א',  לצד לימודי ליבה שגם בהם משלבים לימודי אומנויות רבים. ילדי ד'-ה' בוחרים שעתיים בשבוע שיעורי אומנות מתוך מגוון מקצועות המוצעים להם (מולטימדיה, בובנאות, תיאטרון, מוסיקה, מחול ועוד).

ילדי ו' מעלים מחזה הנכתב במיוחד עבורם- נתפר כחליפה אישית.

המחזות שאנו כותבים מידי שנה מגיעים מעולם החוויות של הילדים ונכתב על נושאים על פי בקשתם. המחזות נוגעים בנקודות רגישות, נושאים שנידונו בקרב הילדים במהלך השנה וזו ההזדמנות לתת להם מקום משמעותי של דיון פסיכופדגוגי. הם טומנים בחובם מסרים וערכים רבים העולים בקנה אחד עם הצביון הערכי- דתי אליו אנחנו מחנכים את הילדים.

הסצנה נשלחה לתחרות ארצית של "כחול לבן", נבחרה לייצג את המחוז וזכתה אותנו במקום הראשון. סרטון כחול לבן אבני החושן– קטע קצר ממנו עלה לפייס בוק של מודיעין וכבר נצפה למעלה מ22,000 צפיות…

 

תלמידנו מגיעים למבחני המיצ"ב, לאולפנא, לישיבה ולתיכון אמית עם כל הכלים והידע הדרוש ואף מעבר לכך. יעידו על כך השוואות הציונים בתחומים השונים.

חינוך יוצרים באהבה!

 

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות